MEDITATĪVA ORNAMENTU GLEZNIECĪBAS MEISTARDARBNĪCA kopā ar gleznotāju Inetu Freidenfeldi

Jau izsenis cilvēks veidojis ornamentu struktūras gan vienkārši dekorējot vidi, gan paužot sarežģītākus vēstījumus. Zīme, raksts, to kopums apzināti veidotā sistēmā atver prātu neverbālai komunikācijai pašam ar sevi, tas ir zināmā mērā meditatīvs process, kas palīdz harmonizēt mūsu uztveri.

Veidojot savu privāto kompozīciju vai kopējot jau esošos rakstu motīvus, atkārtojot noteiktas ritmiskas struktūras mēs ļaujamies sevis izzināšanas procesam un garīgi pašattīstamies saliedējot un izlīdzinot domu skrējienu, darba procesā sakārtojam savu emocionālo fonu.

Gleznošanas procesā tiek izmantota vēsturiskā olas temperas tehnika uz koka dēļa. Dabīgie minerālie pigmenti tiek sajaukti ar olas dzeltenuma emulsiju tādejādi radot unikālu krāsvielu, kuru klājot slāni pēc slāņa veidojas izvēlētais zīmējums.

KURSA MĒRĶIS
Iepazīties ar ornamenta veidošanas kompozīcijas pamatiem, kā arī apgūt to gleznošanas prasmes ar vēsturiski tradicionāliem dabīgiem materiāliem. Veicināt sevis pašizziņas un attīstības procesu ar mākslas valodas palīdzību.

KURSA IEGUVUMI
-Prasme kompozicionāli organizēt plakni.
-Iemaņas darbā ar vēsturiskajiem minerālajiem pigmentiem un olas temperas tehniku.
-Krāsu inteliģences izpratnes veidošana.
-Radošās domāšanas attīstība.
-Emocionālās harmonijas veicināšana un pašizaugsme.

KURSA APJOMS
Viena oriģināldarba izstrādei paredzēts četru nodarbību cikls. Iespējami vairāki cikli prasmju pilnveidošanai un sarežģītāku kompozīciju izgatavošanai.
Nodarbības notiek otrdienās no rīta 10.30 – 13.30
vai vakarā no 17.30 – 20.30
Sākot no 12. februāra.

PIETEIKŠANĀS
Lūgums līdz 10. februārim atsūtīt pieteikuma vēstuli (lūdzu, norādiet, kurš laiks Jums labāk der) un kontaktinformāciju uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.,
mob. t. 26127289.
Dalībnieku skaits ierobežots! Nav nepieciešama iepriekšēja pieredze! Nodarbības paredzētas jauniešiem, pieaugušajiem un senioriem. Kurss atvērts dažādu nozaru pārstāvjiem.

MAKSA PAR NODARBĪBU
Vienas nodarbības maksa 30 Eur, maksājot par četru nodarbību ciklu uzreiz 100 Eur. Cenā iekļauti nodarbībā izmantojamie glezniecības materiāli.

PASNIEDZĒJA
Ineta Freidenfelde

Beigusi LMA Scenogrāfijas un Glezniecības nodaļas, ieguvusi Mākslas Maģistra grādu.
Vēsturiskās glezniecības tehnoloģijas apguvusi Nīderlandē un Lielbritānijā pie Kembridžas Universitātes Hamilton Kerr Instītūta profesores Renātes Woudhuysen.
Šobrīd apgūst vēsturisko ikonu glezniecību pie Latvijas Kristīgās Akadēmijas pasniedzējiem.
Praktizē glezniecības un vēsturisko mēbeļu dekoratīvās apdares renovācijas jomā.
Sīkāka informācija: inetaart.com

Search