Savvaļa Dobeles pilī

Inetas Freidenfeldes gleznu izstāde “Savvaļa” 
https://www.dobele.lv/lv/notikums/inetas-freidenfeldes-gleznu-izstade-savvala
 
No 5. jūlija līdz 18. septembrim Dobeles Pils lielajā zālē būs apskatāma Inetas Freidenfeldes gleznu izstāde “Savvaļa”.
Izstādes atklāšana un tikšanās ar mākslinieci paredzēta 6. jūlijā plkst. 16.00 Dobeles Pilī. Ieeja bez maksas.
Savvaļa ir kā sapnis par ideālo pasauli, par iespēju izkāpt no cilvēciskā egocentrisma un ieraudzīt patiesi vērtīgo. Mazo, neievēroto, bet ļoti, ļoti vērtīgo. To pamatu pamatu, bez kuru nebūtu iespējama harmonija. Mainīt ierasto perspektīvu, skatapunktu, just un domāt.
Apgulties zālē un saplūst ar to, ieskatīties acīs debesīm. Būt daļai no kopuma, kur nevis balstamies kritikā un noliegumā, bet apliecinam dzīves nebeidzamo ritējumu visplašākajā formu daudzveidībā, varbūt pat par spīti cilvēka pašpasludinātajiem ekonomikas un biznesa rotaļlaukumiem. Jo gārsa un pienenes taču ir tik patiesi dzīvas un reizē tik ļoti neiederas smalkļaužu pasaulē. Zvirbuļi, baloži, vārnas... Bet bez tiem pasaule būtu sterili kaila.
Savvaļa ir par dzīvi, dzīves alkām un nebeidzamu dzīves mīlestību, kas tiecas pretī dievišķajam dzīvības brīnumam.
 
Māksliniece Ineta Freidenfelde ir beigusi Liepājas Lietišķās mākslas koledžas teātra dekorācijas un butaforijas kursu, pēc tam izglītību turpinājusi Latvijas Mākslas akadēmijas scenogrāfijas nodaļā un glezniecības nodaļā. Nozīmīgi viņas izglītību papildinājušas ikonu glezniecības unrestaurācijas studijas. Freidenfelde regulāri piedalās izstādēs un īsteno privātus pasūtījumus, kas ļauj ar glezniecību nodarboties kā ar maizes darbu.
 
Ineta Freidenfelde pauž: “Es pierakstu pasauli. Vēroju tās iemītnieku savstarpējās attiecības un fiksēju mirkļus, pierakstot tos mākslas valodā un vienlaikus atbrīvojot vietu iztēlei. Mērķis ir palīdzēt skatītājam pamanīt dabas formu skaistumu, sīkstumu, neatkarību, antropocentriski tās izceļot kā pašvērtīgas un nozīmīgas pretstatā urbānajai patērētāju kultūrai, kas eskalējas vides degradācijā. Redzēt un pārvērtēt izvēles, pietuvināties patiešām īstajam un vērtīgajam.
Un zelts lai ir kā stars, kā aicinājums, kā gaismas vide, kurā iegrimusī pasaule darbojas tīrā enerģijā un mīlestībā, starptelpa starp sakrālo un profāno. Nekā lieka, tikai mīlestība un dzīvība.”
 
Izstāde kontekstāli iekļaujas Dobeles pils kādreizējās īpašnieces Hercoga Fridriha Ketlera atraitnes Elizabetes Magdalēnas stāstā, kas bijusi Hercoga Jēkaba Ketlera audžumāte un no 1643. līdz 1649. gadam apdzīvojusi pili. Rūpējoties par apkārtnes ļaužu veselību un labklājību. Uzskatāma par īstenu fitoterapijas lietpratēju.
 
Izstāde tapusi ar finansiālu atbalstu no Latvijas autoru biedrības “Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūras/ Latvijas Autoru apvienības” (AKKA/LAA).